Mikołajkowe maty w Nowym Mieście Lubawskim

Za nami XXXIX Mikołajkowy Turniej Szachowy w Nowym Mieście Lubawskim. Zawody zgromadziły ponad 120 młodych wielbicieli szachów. Na starcie stanęła również liczna grupa uczniów Szkoły Szachowej Gambit.

Z zawodów wróciliśmy z pucharem, medalami oraz sporym bagażem nowych, szachowych doświadczeń 🙂

Bezkonkurencyjny w najmłodszej grupie (do lat 6) okazał się Piotr Kurta, który dzięki kompletowi zwycięstw w 7 rundach bezapelacyjnie zdobył pierwsze miejsce. Piotrek – Gratulacje!

Ale to nie koniec sukcesów w tej grupie. Tuż za Piotrkiem uplasował się kolejny nasz reprezentant Jaś Matosek (5 z 7), a czwarty był Jaś Majak (4,5 z 7). Naprawdę niewiele zabrakło, aby całe podium w tej grupie zajęli nasi zawodnicy! 🙂

Dobrze startowali również nasi chłopcy w grupie do lat 9, w której to wystartowała najliczniejsza reprezentacja Szkoły Szachowej Gambit.

Bardzo dobre czwarte miejsce zajął Jaś Czerwonka (5 z 7) choć po czterech zwycięstwach na początku turnieju na pewno liczyliśmy na podium. Niedaleko Jasia po świetnym finiszu uplasował się Jakub Rokicki (5 z 7), który zajął siódme miejsce.  W pierwszej dziesiątce z 4 punktami na koncie znaleźli się również Wiktor Krajewski (9) oraz Darek Błoński (10). Na początku drugiej dziesiątki sklasyfikowani zostali – Filip Muszytowski (11) oraz Bartek Płaczkowki (13). Po 4 punkty zdobyli także Ignacy Talarczyk, Hubert Woroniecki i Staś Czerwonka, którzy zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach, o których zdecydowała punktacja pomocnicza. Wiktor i Oskar Konczalscy zdobyli  po 3 pkt.

W grupie chłopców do lat 11  na 9 miejscu turniej zakończył Tomek Brzeziński, a na 10 miejscu Szymon Wiśniewski.

Rywalizacja dziewcząt została rozegrana w jednej grupie turniejowej, jednak nagrody zostały przyznane podziałem na kategorie wiekowe. W kategorii do lat 9 drugą pozycję zajęła Patrycja Prusakiewicz (4,5 z 7). Rozalka Szalkowska zdobyła 4 pkt, a najmłodsza Ewa Paździor 3 pkt.

Wróciliśmy z zawodów zmęczeni ale zadowoleni 🙂 Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Dziękujemy naszym zawodnikom za piękną rywalizację oraz gratulujemy odwagi i udanych zawodów 🙂 Bardzo się cieszymy, że możemy zarażać najmłodszych pasją do tej wspaniałej gry 🙂

W najbliższym czasie będziemy trenować i przygotowywać się do grudniowych Mistrzostw Szkolnych oraz zbliżającego się wielkimi krokami naszego V Mikołajkowego Turnieju Szachowego, który odbędzie sie 17 grudnia i na który już dziś serdecznie zapraszamy! 🙂 🙂 🙂

 

DZIEWCZĘTA – WYNIKI

CHŁOPCY DO 9 LAT – WYNIKI
CHŁOPCY DO 12 LAT – WYNIKI
CHŁOPCY DO 6 LAT – WYNIKI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *